W naszej ofercie znajdziecie MINKY najwyższej jakości, niezwykle miękkie. Dotykając go nie mamy wrażenia, że jest to coś sztucznego. Ma trwałe tłoczenia i jest wytrzymałe. Odpowiednio traktowane posłuży spokojnie przez 2-3 lata. W przypadku podróbek bywa z tym bardzo różnie. Po kilku miesiącach używania staje się „płaską szmatką”. Nasze MINKY posiada Certyfikat OEKO-TEX®Standard 100. „Spraw radość Twojemu dziecku i skorzystaj z naszej oferty” – to motto AFFARI – AP.

Sprawdź ofertę w naszym sklepie internetowym!

Skład: 100% poliester

Szerokość: 150 cm
Gramatura: 320 g/m2 , 350 g/m2
Cena : 29,90 zł za 1 mb
Wzór: Tłoczone kropki (nie znikają w praniu)
Zastosowanie m.in.: pościel, ozdoby do domu, zabawki, pokrowce, elementy odzieży, artykuły dziecięce
Sposób prania: w pralce, 30oC

 

Oryginalny minky jest elastyczne. Delikatnie się rozciąga, co pozwala wykonywać z niego najróżniejsze akcesoria dla dzieci – w tym np. kominy na szyję, które dzieci bez problemu same zakładają. Tkanina bardzo łatwo się układa i dopasowuje do kształtów dzięki czemu o wiele łatwiej otulić maluszka formując rożek lub becik. Nie trzeba – a nawet nie wolno go prasować. Jest to bardzo wygodne, bo kocyk wykonany z minky po praniu wystarczy wysuszyć i można od razu używać. Nie trzeba go też tak często prać, bo dzielnie potrafi opierać się codziennym zabrudzeniom.

MINKY AFFARI MIX dsc06859MINKY AFFARI

MINKY to poliester najnowszej generacji. Ma właściwości oddychające, szybko schnie, jest elastyczny, niezwykle miękki i przyjemny w dotyku.
Produkty szyte z niego można używać przez cały rok. Zimą docenia się to, że jest gruby i bardzo ciepły. Latem z kolei nie powoduje przegrzewania się małego ciałka i świetnie sprawdza podczas wieczornych spacerów, czy jako okrycie po kąpieli.

MINKY

MINKY ma też wady.

– Dużo ciężej się szyje niż bawełnę.
– NIE WOLNO minky prasować – jest to poliester. Wysoka temperatura może go uszkodzić, poza tym każde prasowanie spowoduje, że wytłoczone wzory będą coraz mniej widoczne. W przypadku produktów łączących minky i bawełnę trzeba zachować szczególną ostrożność i prasować tylko jedną stronę np. kocyka, czy pościeli.
– Ma delikatną tendencję do zmiany koloru w zależności od kąta padania światła. Nie tak łatwo go odpowiednio sfotografować i mogą występować różnice w tym jak wygląda na żywo w porównaniu do zdjęcia.
– Wadą minky jest również jego cena, wyższa niż tkaniny bawełnianej.

MINKY AFFARI MIX