„Washpapa /washable paper doskonale sprawdza się w praniu – nie odkształca się, nie odbarwia ani nie rozpuszcza w wodzie. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek.”

Tak zachwala swój magiczny papier producent.

Pierzemy jeans: spodnie, spódniczki, kurtki …. i metki z marką firmy nie rozpuszczają się. Logo służy do identyfikacji marki, więc producenci zamieszczają je na wytrzymałych materiałach.

Pierwszą torebkę uszyłam z postarzałej WASHPAPY/washable kraft paper AGED z rolki w kolorze czekolady. Postarzały papier jest bardziej elastyczny, szczególnie ten z rolki. Uwielbiam nietuzinkową strukturę AGED.

Torba uszyta z WASHPAPY jest bardzo wytrzymała i niezwykle lekka oraz oryginalna. Poza tym nie wymaga dodatkowych sztywników ani podszewek. Jest sama w sobie całkiem sztywna i stoi prosto nawet jak jest pusta. Papier WASHPAPA jest trwały i elastyczny. Dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu jest wytrzymały i wykorzystywany do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

  • ” Z czego jest uszyta ta torebka? Co to za materiał ? „
  • Gdy odpowiadam ” Z magicznego papieru ” widzę zdziwienia na twarzy pytających.
  • ” Z papieru? Co Pani mówi, z papieru ??????? „
  • ” Tak proszę Pani z papieru, jest lekka, wytrzymała i może ja Pani prać w automacie. „
  • ” Jak to w AUTOMACIE? Papier? Nie rozpuści się? „
  • ” NIE ROZPUŚCI SIĘ. „

Oto fotorelacja dla niedowiarków.

Testowałam postarzałą WASHPAPĘ AGED w kolorze białym.

Jak widać na zdjęciach papier miał zabrudzenia.

Ustawiłam program  Pranie tkanin delikatnych : temperatura 30 stopni C, czas prania 45 minut. Tym razem zastosowałam dłuższe pranie. Wcześniej prałam WASHPAPĘ przy zastosowaniu krótkiego programu – 15 minut. Też byłam nieufna.

Gdzie jest WASHPAPA?

Jest mój papier. W jednym kawałku i czysty.

Wynik testu. ” Ojciec, prać? Prać „

WASHPAPĘ STANDARD oraz WASHPAPĘ AGED  można prać w automacie.

Białe torebki szybko się brudzą, trudno je doczyścić. Jest wiele sposobów : miękka gumka do ścierania ołówków, mydło, zwilżona szmatka, miękka szczoteczka, kurze białko ubite na pianę, sok z cebuli,  wywar z otrębów pszennych Ale czy te metody są skuteczne? Białą torebkę z WASHPAPY po prostu PIERZEMY w automacie.

WASHPAPĘ pokrytą folią należy potraktować delikatnie w praniu.

Torebki uszyte z WASHPAPY SHINE

oraz torebki uszyte z WASHPAPY LAMINA nie wrzucamy do pralki, pierzemy ręcznie

Zapraszam na nasz pierwszy  DIY  ” Jak uszyć torebkę z WASHPAPY / washable kraft paper SHINE SILVER .”