Sprawdź ofertę w naszym sklepie internetowym.

dsc05752

KULKA SILIKONOWA  jest bezkonkurencyjnym produktem, który znajduje wszechstronne zastosowanie. Można nią wypełniać poduszki tapicerskie, pościelowe, kołdry, kurtki, legowiska, zabawki itp. Kulka silikonowa wytworzona przy użyciu zaawansowanej technologii, zapewnia długotrwałe zachowanie pierwotnego wyglądu przedmiotów.

dsc06200

PUCH SILIKONOWY posiadający certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.
Dodatkowo został przebadany na trudnopalność, co potwierdza CERTYFIKAT FIRA. Puch silikonowy produkowany jest z włókien wyłącznie pierwotnego pochodzenia, bez domieszek włókien regenerowanych z recyklingu, przez co jest zawsze śnieżnobiały, puszysty i sprężysty.
W czasie procesu produkcyjnego surowiec silikonowy o długości 32 mm jest rozwłókniany, ale nie skręcany jak kulka silikonowa, co powoduje, że jest bardziej puszysty i wydajny.
Puch silikonowy najczęściej wykorzystywany jest do wypełniania poduszek, kołder, zabawek itp

dsc06191 dsc06196

WŁÓKNINA WYSOKOPUSZYSTA SILIKONOWA posiadająca certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Włóknina inaczej owata, watolina wytwarzana jest z włókien poliestrowych silikonowanych metodą suchego sklejania. Jest lekka, puszysta i odporna na zagniecenia, charakteryzuje się dużą sprężystością. Poza tym ma właściwości antyalergiczne. Jest bezwonna i wolna od związków chemicznych, nie chłonie wilgoci i nie prószy się. Bardzo dobrze obrabia się ją na owerlockach, nie tępi noży.
Przy produkcji kołder z cienkich materiałów nie przechodzi przez tkaninę wierzchnią.
Ma szerokie zastosowanie między innymi do produkcji artykułów dziecięcych, pościelowych, zabawek, może służyć jako ocieplenie do odzieży, lub do wkładów pikowanych (np. narzut).
Dodatkowo została przebadana na trudnopalność, co potwierdza CERTYFIKAT FIRA.